آموزش

عملکرد آنتی ویروس

آنتی ویروس چیست و چگونه کار میکند؟بعد از نصب ویندوز مهم ترین چیز داشتن آنتی ویروس قوی و خوب میباشد.

ویروس چیست؟ ما اگر بخواهیم ویروس را به زبان ساده تعریف کنیم به این شکل می شود. ویرس برنامه مخربی است که با هدف تخریب و یا ایجاد اختلال در عملکرد سیستم ساخته و پخش میشود ،را ویروس میگویند . تمامی ویروس ها به دو صورت منتقل میشود.

1-جهنده : این ویروس ها به طور خودکار و از طریق CD، فلش مموری و… به طور خودکار پخش می شوند.

2-راکد : این ویروس ها جابه جا نمی شوند و فقط بر سیستم نصب میشوند و معمولا فرد با باز کردن فایل آلوده در محیط هایی مثل اینترنت ، ایمیل و…در گیری این نوع ویروس می شود.

آنتی ویروس چیست ؟سوالی است که برای شما پیش آمده است در واقع بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم یک برنامه برای شناسایی و حذف ویروس های کامپیوتر است و بهتر است همیشه از آنتی ویروس استفاده کنید زیرا این برنامه ها به غیر از شناسایی و پاکسازی ویروس ها و بدافزار ها از ورود به سایت های آلوده و خطرناک جلوگیری می کند. به یادداشته باشید که آنتی ویروس های مجانی دارای نقاط ضعف می باشد و امنیت زیادی ندارد.

ویژگی های یک آنتی ویروس خوب و قوی عبارت اند از:

  • داشتن یک دیتابیس قوی و پرقدرت
  • قابلیت شناسایی و کنترل انواع بد افزار ها مانند ورم ها ، تروجان و ویروس ها
  • توان و قدرت بالا برای پاکسازی ویروس و بد افزار ها
  • قابلیت آپدیت به صورت خودکار
  • امکان اسکن در خارج از سیستم عامل (بوتیبل)
  • کسب درجه و رتبه ی بالا از مراکز معتبر
  • پشتیبانی و به روز رسانی های منظم و مداوم

نحوه عملکرد آنتی ویروس:

آنتی ویروس در زمان اسکن فایل ها ، تمامی فایل ها و اطلاعات شما را با دیتابیس خود مقایسه می کند ؛ با شناسایی  فایل های مخرب و مشکوک ،  تمامی این فایل های به لیست سیاه آنتی ویروس فرستاده میشود ، آنتی ویروس آن ها را چک می کند و در صورت نیاز برای بررسی بیشتر آن ها را به لابراتوار آنتی ویروس می فرستد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.