آموزش

10 روش برای کار با track pad مک بوک

۱۰ روش کار با ترک پد مک بوک

 ترک پد مک بوک دارای کارایی بالایی میباشد که عبارت است از: کلیک، راست کلیک ، اسمارت زوم، زوم کردن ، اسکرول کردن صفحه ، چرخش تصویر ، درگ کردن ، رفتن به صفحه قبل و بعد ، حرکت بین برنامه دسکتاپ ها ، استفاده از فورس کلیک ،  نمایشmission control  ،نمایش lanchpad ،پنهان کردن تمام برنامه های دیگر و...

 

۱-کلیک : یکی از ساده ترین و ضروری ترین کارهایی که شما میتوانید با این ترک پد ها انجام دهید کلیک کردن  است با این کار کافی است که فقط یک بار انگشت خود را بر ترک پد بزنید فشار دهید . و گزینه ها را کلیک کنید و انتخاب کنید.

 

۲-راست کلیک: از آنجایی که صفحات ترک پد فاقد هرگونه کلید هستند شما برای راست کلیک کردن باید انگشت اشاره و انگشت کنار را در کنار هم بر روی ترک پد بزنید تا عمل راست کلیک انجام گیرد.

 

۳- اسمارت زوم : برای زوم کردن تصویر تا حد ممکن که کیفیت خود را از دست ندهد و قابل تشخیص باشد همانند راست کلیک با این  تفاوت که این سری ۲ بار روی ترک پد را فشار میدهیم.

 

۴-زوم کردن با ترک پد مک بوک : در این زوم کردن با اسمارت زوم بسیار متفاوت است به این صورت که انگشت اشاره و شصت را روی ترک پد گذاشته و از هم باز میکنیم میتوانیم تا حدی که عکس کیفیت خود را از دست ندهد زوم کنیم

 

۵-اسکرول صفحه : برای اسکرول کردن صفحه انگشت اشاره و انگشت کناری را با هم روی ترک پد قرار می دهیم با بالا و پایین کردن انگشت عمل اسکرول انجام میشود.

 

۶-درگ کردن با ترک پد مک بوک : برای کشیدن و رها کردن فایل ها به جای کلیک کردن و کشیدن آن به مکان دیگر میتوان با سه انگشت رو ترک پد بزنید . این قابلیت به صورت پیش فرض فعال نیست. فعال کردن به صورت زیر انجام میشود system preferences  را باز کرده و روی Accessibility کلیک کنید؛ سپس در ستون سمت چپ روی pointer control کلیک کنید . روی trackpad options کلید کرده و از منوی کشوی روبه رو Enable dragging  استفاده و گزینه کشیدن و رها کردن سه انگشتی را انتخاب کنید.

 

۷-چرخش تصویر: مانند زوم کردن با استفاده از انگشت اشاره و شصت میتوانیم تصویر را به هر سمتی که بخواهیم بچرخانید.

 

۸-رفتن به صفحه قبل و بعد: برای حرکت بین صفحه فقط کافی است که انگشت اشاره و انگشت کناری را به سمت چپ و راست حرکت بدهیم و بین صفحاتی که بررسی میکنید حرکت کنید.

 

۹-نمایش Lanchpad: اگر بخواهید برنامه را در سریع ترین حالت ممکن باز نمایید بهتر است از Lanchpad است که میتوانیم به راحتی به مرور برنامه های نصب شده بپردازیم در واقع Lanchpad مکانی در سیستم عامل مکینتاش را به صورت یکجا نمایش می دهد نحوه استفاده به این صورت میباشد که سه تا انگشت به اضافه انگشت شصت را روی ترک پد گذاشته و سپس تمام انگشتان رو به هم می چسبانیم .

 

۱۰-نمایشMission control : برای دسترسی ساده به پنجره  مورد نظر در بین پنجره های که باز کردید  میتوانید از ژست حرکتی mission control استفاده نمایید . برای انجام این کار چهار انگشت خود را از پایین به بالا بر روی ترک پد مک بوک بکشید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.